Klub orientačného behu Sokol Pezinok

klub orientačného behu Sokol Pezinok

Klub orientačného behu Sokol Pezinok, o.z., je športový klub združujúci  mládež a dospelých, ktorí sa aktívne venujú športu – orientačný beh.

Založený bol v roku 1951, čo ho radí medzi najstaršie na Slovensku. Aktuálne má 107 členov, z toho približne polovica je mládež a deti do 18 rokov. V Pezinku patrí tento šport medzi populárne, každoročne sa do nami organizovanej Pezinskej školskej ligy  v orientačnom behu zapája viac ako 100 detí zo základných škôl v Pezinku a okolitých obcí. Náš klub vychoval viacero slovenských reprezentantov v tomto športe, medzi najznámejších patria Branislav Iro (zlatá medaila zo školských majstrovstiev sveta z roku 2006), Matej Kopčík (zlatá medaila zo školských majstrovstiev sveta 2012).

orientačný beh klub sokol pezinok

Posledným medzinárodným úspechom bol úspech školského družstva ZŠ Kupeckého Pezinok, ktoré na školských majstrovstvách sveta v Turecku v roku 2015 skončilo na 12. mieste. Aj v tejto sezóne náš klub vedie 2 krúžky orientačného behu, ktoré navštevuje dokopy cez 40 detí – máme teda najväčšiu mládežnícku základňu na Slovensku. Našou najväčšou nevýhodou je, že orientačný beh je na Slovensku takmer neznámy, hoci úplne iná situácia je už aj za riekou Morava, nehovoriac o škandinávskych krajinách.

PLÁNY KLUBU:

Aktuálne na našich tréningoch prebieha elektronizácia pretekárskeho razenia, tzn. zakúpili sme si software a tablet, pomocou ktorých kontrolujeme mládežníckym pretekárom razenie a čas elektronicky. Výsledkom našej aktivity je napríklad aj rozvoj nielen orientačného behu, ale športu všeobecne, na základných školách. Už je to vyše 10 rokov, čo organizujeme pre ZŠ a gymnáziá Pezinskú školskú ligu v orientačnom behu, o ktorú je pomerne veľký záujem. Vo vytrvalosti pri dosahovaní cieľov pomohol aj gd-Team 🙂

KATEGÓRIE ČLÁNKOV

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Share on facebook
Zdieľaj na facebook
Share on twitter
Zdieľaj na Twitter
Share on linkedin
Zdieľaj na linkedin

Spokojní klienti

kontakt gdTeam

Kontaktujte nás

Kontakt

Naše pobočky

Office Pezinok
Šenkvická cesta 3
902 01 Pezinok
Office Bratislava
EBCG, Gagarinova 7/C
821 05 Bratislava
Office Žilina
Framborská 19
010 01 Žilina
Office Košice
BC Rozvojová, Rozvojová 2
040 11 Košice

Kontaktujte nás

Kontakt

Klub orientačného behu Sokol Pezinok