Mládežnícky futbal s podporou GD-TEAMu

Mládežnícky futbal prežíva svoju renesanciu v Blatnej na Ostrove. Po viac ako 10-ročnej pauze sa v roku 2022 miestnemu športovému zväzu a zopár nadšeným oteckom podarilo zostaviť mládežnícky futbalový tím v kategórii do 9 rokov (U9). Budovanie tímu sa na jar začalo intenzívne, dvomi tréningami týždenne na miestnom futbalovom ihrisku. Nadšenie neupadlo ani po niekoľkých tréningoch, a tak sa klub  rozhodol, že to vyskúša aj súťažne, a nastúpili  do ligy. Po úvodných neúspechoch  nakoniec obstáli aj proti väčším tímom z okolia. V súčasnosti má tento mládežnícky tím za sebou prvú sezónu, a veľmi sa teší na tie ďalšie.

Na to, aby sa mohlo pokračovať v tréningoch, na jeseň a zimu sa prenajala telocvičňa v neďalekej škole. Postupne zistili, že nechať deti športovať považujú za dobrý nápad viacerí rodičia v okolí, a tak záujem o tréningy narástol. Aktuálne  v klube trénuje 19 detí v dvoch vekových kategóriách U9 a U11, a veria, že do ďalšej sezóny už budú môcť nastúpiť s tímom v oboch týchto kategóriách.
V súčasnosti je celá iniciatíva riešená svojpomocne a na vlastné náklady rodičov, a preto sme radi, že aj GD-TEAM mohol malým zanieteným futbalistom pomôcť a podporiť ich v pohybovej aktivite.

 

KATEGÓRIE ČLÁNKOV

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Share on facebook
Zdieľaj na facebook
Share on twitter
Zdieľaj na Twitter
Share on linkedin
Zdieľaj na linkedin

Spokojní klienti

Kontaktujte nás

Kontakt

Naše pobočky

Office Pezinok
Šenkvická cesta 3
902 01 Pezinok

Office Bratislava
myhive TOWER 1
Vajnorská 100A
831 04 Bratislava

Office Žilina
Framborská 19
010 01 Žilina
Office Košice
BC Rozvojová, Rozvojová 2
040 11 Košice

Kontaktujte nás

Kontakt

Mládežnícky futbal s podporou GD-TEAMu