atletiko_zalesie

Športový klub Atletiko Zálesie

Malý športový klub v malej dedinke Zálesie na okraji hlavného mesta prináša deťom veľké zážitky a preto ho gd-Team taktiež finančne podporil. Na podnet  našej kolegyne sa dostal do interného hlasovania  v treťom kvartáli tohto roka a získal u kolegov  svoje prvenstvo.

Klub vznikol ako spontánny nápad šiestich oteckov pri diskusii ako priniesť deťom do dediny šport. V dávnej minulosti sa futbal v dedine hral, niekde vraj bolo aj ihrisko, ktoré do roku 2017 bolo neorané pole s dvoma vytŕčajúcimi konštrukciami brán. Po dohode s kompetentnými sa začala písať nová história. Rodičia s deťmi si rýchlo našli príležitosť kde rozvíjať pohybovú kultúru ich ratolestí.

 

Následne sa podarilo získať základné finančné prostriedky na vybudovanie novej trávnatej plochy kde sa postupne snažíme dobudovávať celý komplex ihriska o potrebnú infraštruktúru aby mali deti vhodné podmienky na športovanie.

Klub má cez 80 detí zapojených do pravidelných tréningov 2 alebo 3 krát do týždňa podľa vekovej kategórie. Najmenšie deti od škôlky, najstaršie piataci na základnej škole. Našim hlavným cieľom je motivovať deti k športovej aktivite a vytvárať v nich trvalý vzťah k športu. Hravými prostriedkami ukázať pozitíva pohybu a samotnej hry – futbalu. Futbal v Zálesí prináša deťom tréning zabezpečujúci rozvoj pohybových schopností primerane k ich veku. Učia sa spolupracovať v tíme, rozhodovať sa v rôznych situáciách, rozvíjajú sa ich komunikačné schopnosti a celkovo kognitívne funkcie.

Náš sa tím neustále zväčšuje a preto sa nám poradilo zrealizovať aj novinku a prinášame možnosť športovať dievčatám v čisto v dievčenskom tíme s trénerkou.

Do budúcna chceme aj naďalej udržať možnosť súťažného športu pre deti a mládež a zlepšovať možnosti a príležitosti a prípadne aj rozširovať možnosti športovania v iných oblastiach.

KATEGÓRIE ČLÁNKOV

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Share on facebook
Zdieľaj na facebook
Share on twitter
Zdieľaj na Twitter
Share on linkedin
Zdieľaj na linkedin

Spokojní klienti

Kontaktujte nás

Kontakt

Naše pobočky

Office Pezinok
Šenkvická cesta 3
902 01 Pezinok

Office Bratislava
myhive TOWER 1
Vajnorská 100A
831 04 Bratislava

Office Žilina
Framborská 19
010 01 Žilina
Office Košice
BC Rozvojová, Rozvojová 2
040 11 Košice

Kontaktujte nás

Kontakt

Športový klub Atletiko Zálesie