volejbalový klub nové mesto nad váhom

Úspechy volejbalistov z Nového Mesta

Úspešný volejbalový klub z Nového Mesta nad Váhom sa v treťom kvartáli stal  víťazom v internom  hlasovaní za najlepší projekt medzi kolegami  v GD-TEAMe. Jeden z najpopulárnejších kolektívnych športov zapustil korene v Novom Meste nad Váhom už v roku 1925, teda v čase, keď bol volejbal ešte v plienkach. Práve vďaka tomu neskôr mohol vzniknúť volejbalový klub, ktorý patrí k najstarším na Slovensku. Jeho história sa začala písať v roku 1945, keď sa klub so svojimi hráčmi predstavil na turnaji v Květnej, čím bola definitívne založená tradícia volejbalu, ktorý odvtedy vynikajúco reprezentoval novomestský šport. Na základe tejto skutočnosti môžeme konštatovať, že  Volejbalový klub Nové mesto nad Váhom patrí k najstarším volejbalovým klubom a samotná tradícia je pre klub veľmi dôležitá a pripisuje jej patričnú váhu. Okrem tradície však určite stojí za zmienku fakt, že ako jeden z mála slovenských klubov súčasne pracuje s oboma zložkami – ženská a mužská – a to nielen v mládežníckych kategóriách, ale aj v kategóriách dospelých.

Volejbalový klub Nové Mesto nad Váhom je občianske združenie, ktorého cieľom je organizovať  vrcholový volejbal v mieste sídla VK a blízkom okolí so všetkými formami tréningového a regeneračného procesu

Aktuálna sezóna

V aktuálnej sezóne má  klub až  193 členov a z toho 130 registrovaných hráčov Volejbalového klubu Nové Mesto nad Váhom. Samotný klub je v podstate rodinným klubom, keďže v ňom vyrástli už generácie volejbalistiek a volejbalistov a pôsobia v ňom už vnučky a vnuci bývalých hráčov. Registrovaní hráči pôsobia v 14 mládežníckych súťažiach a v dvoch seniorských. Ženy v extralige – najvyššej súťaži skončili ziskom historicky prvých bronzových medailí. V klube sa tiež dlhodobo venujú aj najmenším deťom od troch rokov do sedem rokov. V týchto skupinách pôsobí približne 50 detí a príprava je zameraná na všeobecný rozvoj rýchlostných, koordinačných a motorických schopností. Ako je už zrejmé z vyššie uvedeného, dôraz sa kladie najmä na mládežnícke družstvá a prácu s deťmi. Snahou  klubu je to, aby hráčky a hráči prešli všetkými mládežníckymi kategóriami a následne našli uplatnenie v seniorských družstvách klubu.  Postupný proces výchovy vlastných hráčov je síce náročný ale pre klub jednoznačne najlepšia voľba, pri ktorej jej držíme silno palce.

 

KATEGÓRIE ČLÁNKOV

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Share on facebook
Zdieľaj na facebook
Share on twitter
Zdieľaj na Twitter
Share on linkedin
Zdieľaj na linkedin

Spokojní klienti

Kontaktujte nás

Kontakt

Naše pobočky

Office Pezinok
Šenkvická cesta 3
902 01 Pezinok

Office Bratislava
myhive TOWER 1
Vajnorská 100A
831 04 Bratislava

Office Žilina
Framborská 19
010 01 Žilina
Office Košice
BC Rozvojová, Rozvojová 2
040 11 Košice

Kontaktujte nás

Kontakt

Úspechy volejbalistov z Nového Mesta